לקראת שידור

יום שני, 07/03, 09:05: יש עדכון. ראו בהמשך.

הימים הקרובים הולכים להיות שקטים כאן. אבל זהו השקט שלפני הסערה. חודש מרץ הולך להיות עמוס:

בסוף השבוע הקרוב יוצא לאקרנים בארץ (סוף-סוף) "מבול".  זה הסרט שפותח השנה את עונת הקולנוע הישראלי על המסכים. אני מאוד מקווה שה"צום" מסרטים ישראלים שנכפה על הקהל יריץ אותו לקופות לראות את "מבול". מדובר בסרט יפה ומרגש ששווה לגמרי את מחיר הכרטיס. פוסט עליו יגיע לקראת סוף השבוע.

במקביל יוצא למסכים "האישה ששרה"  (זה השם הבינלאומי של הסרט. המקור הקנדי הוא Incendies – אש, להבה). טרם ראיתי את הסרט, אבל אני אשתדל לראות אותו בסוף השבוע, ולכתוב עליו. עד כמה שאני יודע, מדובר בסרט קנדי שמתרחש ברובו בלבנון, ולשחקנית הראשית שלו קוראים לובנה אזאבאל, שחקנית שאמורה כבר להיות מוכרת לקהל הישראלי ("זרים" של ארז תדמור וגיא נתיב, שביים גם את "מבול", וגם "גן עדן עכשיו").

עדכון: ברגע האחרון, יציאת "האישה ששרה" נדחתה בחודש וחצי, והוא עכשיו משובץ להפצה ב-28/04. ויש גם בשורה משמחת: באותו תאריך משובץ להפצה גם "ביום השלישי", בכורת הבימוי העוצמתית והמצוינת של משה איבגי. קראו עליו אצלי בבלוג בחודש הבא.

במקביל הסינמטקים הגדולים מארגנים שבוע קולנוע מאירלנד. גם שם אני אמור לבקר ולראות כמה סרטים, ואז למלא את הבלוג בדיווחים עליהם (וצריך לומר שהסינמטקים הקטנים פוצחים במקביל בשבוע קולנוע יפני. אבל שמה אני לא אהיה).

ובנוסף אני אוהב לעקוב אחרי טקסי פרסים ברחבי הגלובוס, שמספקים לי הצצה אל תעשיות קולנוע זרות שלפעמים נחשפות לקהל הישראלי בשבועות קולנוע שכאלו שהסינמטקים מארגנים. בחודש הבא מתרגש עלינו שבוע הקולנוע הצרפתי , וכפי שכתבתי בפוסט על טקס פרסי הסזאר האחרון – חוץ מ"פוטיש" המקסים אני לא מצפה לדברים מרגשים מדי שם. אבל יש מדינות שלא מסתנכרנות לאוסקרים האמריקאים. בסוף השבוע הזה אמורה האקדמיה הגרמנית לקולנוע להודיע על המועמדויות לפרס ה"לולה" – הוא פרס האקדמיה הגרמנית לקולנוע. דיווח מלא אצלי בבלוג. כמו כן כבר כתבתי על המועמדים לפרס האקדמיה הרומנית לקולנוע. טקס חלוקת הפרסים יתקיים ב-28 בחודש. גם עליו תוכלו לקרוא אצלי בבלוג.

לקראת סוף החודש אמור להגיע "המשרתת" הקוריאני, סרט שעשה קצת גלים בפסטיבל קאן בשנה שעברה, ואמור להיות דרמה מהודקת ומצוינת. ובסוף החודש מגיע גם הסרט שזכה באוסקר לסרט הזר: "בעולם טוב יותר" מדנמרק, שהוא סרט משובח שראוי לגמרי לאוסקר שקיבל. (אה… ובמקביל אמור לצאת החלק השלישי בטרילוגיית המילניום השבדית. לא נפלתי משני החלקים הראשונים, אבל כבר ראיתי אותם אז אראה גם את השלישי).

בקיצור, תקחו נשימה ארוכה, כי בקרוב יהיה הרבה מה לראות, ועל מה לדבר. גם אצלי בבלוג. (מה שאומר שמי עדיין לא ראה את "ברבור שחור" או את "נאום המלך" – עכשיו זה הזמן. אח"כ נדבר על דברים אחרים).

איתן ווייץ

Eithanwe@012.net.il