גלי חום

ביום שישי האחרון חזרתי הביתה אחה"צ. פתחתי את הלפ-טופ ולחצתי על אייקון שועל האש. האינטרנט לא עלה. האייקון של הראוטר דווקא הראה שהקליטה מצוינת. עשיתי רי-סטארט וניסיתי שוב. לא הלך. הלכתי לרגע לסלון, הדלקתי טלויזיה. לא עובד. עשיתי מה שמציעים תמיד – הוצאתי מהחשמל וחיברתי שוב אחרי כמה שניות. אין תגובה. ולא רק זה – השעון שעל הממיר נעלם ואיננו. הכבלים מתו.

ואז התחיל המרדף הגדול. שישי אחה"צ. מי ידבר איתך?

יש להוט שירות כזה שמייתר המתנות על הקו. לחץ על כפתור ויחזרו אליך. זה יכול לקרות תוך 3 שעות, או בצאת השבת, אבל יחזרו. או שלא. היום יום שלישי. עוד לא חזרו.

כמובן שלא חיכיתי הרבה. עבדתי גם בשבת. חזרתי מהעבודה וניסיתי שוב. עדיין הייתי מנותק מהעולם. התקשרתי. איכשהו, אחרי המתנה ארוכה מאוד, ענה לי מישהו. הוא ביקש ממני לבדוק כמה דברים. ואז הוא אמר לי: עוד כמה דקות, כשהשבת יוצאת, יתקשר אליך מישהו לתאם טכנאי. חיכיתי שעה וחצי. אף אחד לא התקשר.

התקשרתי שוב. חיכיתי עוד כמה דקות (הפעם לא הרבה) עד שענו לי. שאלתי מה קורה עם קביעת הטכנאי. אמרו שבודקים. אחרי כמה שניות אמרו לי: אנחנו רואים שתואם לך טכנאי ליום שני בין 11 ל-1. אמרתי: יופי, אז למה לא מודיעים לי?

אמרתי לעצמי: עוד יום אחד בלי אינטרנט וטלויזיה, אני יכול לחיות עם זה. אחרי העבודה ביום ראשון הלכתי לראות סרט ("מתוך הצללים". סרט צ'כי לא רע, אם כי זניח למדי). ביום שני הייתי משובץ לעבודה למשמרת ערב. חיכיתי לטכנאי בסבלנות.

הוא לא בא.

התקשרתי להוט. חיכיתי הרבה זמן עד שענו. ואז אמרו לי: דווקא חיפש אותך טכנאי אתמול. אמרתי: למה אתמול? קבענו להיום, בין 11 ל-1. אמרו לי: לא, קבענו ל-11 באוגוסט, יום ראשון. אמרתי: טוב, מה עושים. אני צריך טכנאי. אין לי אינטרנט ואין לי טלויזיה כבר שלושה ימים. אמרו לי נתאם שוב.

אבא שלי, איש חביב, אמר לי שהוא מוכן לבוא אלי הביתה ולחכות לטכנאי אם אני בעבודה. נתתי להוט את מספר הנייד שלו, וביקשתי שיתאמו איתו, ושיעשו את זה מהר. תוך רבע שעה התקשר אלי טכנאי ותיאם איתי, ובמקביל תיאם עם אבא שלי. הטכנאי נקבע בין השעות 5 ל-7 בערב.

הלכתי לעבודה בידיעה שכשאני חוזר, קצת לפני חצות, הכל יהיה מסודר. בשבע וקצת, בהפסקה שלי, התקשרתי לאבא שלי לשאול מה קורה. משיח לא בא ומשיח גם לא מטלפן. אף אחד לא בא ואף אחד לא התקשר. הוא הלך הביתה. ואני עדיין מנותק מהעולם.

ב-11 בלילה סיימתי את העבודה. הרמתי טלפון להוט, כולי בעצבים. איפה אתם?! פעמיים קבענו, ופעמיים הברזתם. מה קורה?!

הבחור המסכן מעבר לקו אמר לי: אני מצטער אדוני. כל המערכות אצלנו נפלו. גם לי אין מחשב כרגע. אני לא יכול לבדוק שום דבר כרגע.

הלכתי לישון כועס.

הבוקר קמתי דרוך. התקשרתי להוט. בערך ב-8 בבוקר נכנסתי להמתנה. לקח בערך 20 דקות עד שענו לי. בדיוק ירדתי בתחנת האוטובוס שעל יד העבודה שלי. הלכתי למקום לא צפוף באנשים, כדי שאוכל להוציא את כל העצבים שלי. "אבל נתתי לכם את המספר של אבא שלי. דיברתם איתו. ולא באתם. מה עושים עכשיו? ומתי אתם הייתם מנותקים מהאינטרנט ומהטלויזיה 4 ימים?"

טוב, בוא נתאם שוב. תשמע אדוני, יש לי טכנאי להציע לך הכי קרוב ביום חמישי.

לא טוב, אמרתי. היום טכנאי. היום. או שעכשיו אני מתקשר ליס. עכשיו. אין לי, אדוני, מצטערת.

שלום.

התקשרתי ליס. שאלתי על הדילים. מתי אפשר להתקין? רק בעוד שבועיים אדוני. מה עוד שבועיים? אי אפשר לפני? אינטרנט אפשר כבר ביום ראשון. אבל טלויזיה רק בעוד שבועיים.

טוב, תן לי לחשוב על זה.

בינתיים אני שומע שיחה ממתינה. הוט חוזרים אלי.יכול להיות שנוכל לבוא היום. היום ב-10 בבוקר נחזור אליך. אני לא אהיה זמין, אבל תדברו עם אבא שלי. סבבה. דיברתי גם עם אבא שלי, וסיכמתי איתו שנתעדכן בהמשך היום.

בינתיים בעבודה מישהו שואל אותי אם ראיתי את רשימת הסרטים המועמדים לאופיר שהתפרסמה היום. פתאום הבנתי עד כמה אני מנותק מהמציאות שאני חי בה. מכל העצבים שהוצאתי על הוט שכחתי בכלל  מכל מה שקורה סביבי.

בצהרים דיברתי עם אבא שלי. הוא סיפר לי שהם קבעו איתו ל-5 בערב (וגם זה היה אחרי דין ודברים מסובך). סיימתי את העבודה ב-4 ורבע, ולמזלי היה לי טרמפ. ב-5 וארבע דקות הטלפון שלי צלצל לודא שהטכנאי בדרך. אחרי כחצי שעה הוא הגיע. ואחרי עוד כ-10 דקות חזרו האינטרנט והטלויזיה.

בינתיים אני נשאר בהוט. אבל הפצעים הנפשיים מהימים האחרונים לא יגלידו כל כך מהר. בפעם הבאה שתקרה תקלה, אני מיד עובר. לא שואל בכלל.

(ועכשיו יש לי קצת זמן לעבוד על פוסט תגובה לרשימת המועמדויות לאופיר)

איתן ווייץ

עקבו אחרי בטוויטר, או צרו איתי קשר במייל: Eithanwe@012.net.il

תודה שבאתם וקראתם. אשמח לארח אתכם שוב בבלוג שלי, בכתובת: Eithan.co.il

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s